ČASTÉ DOTAZY

Vaše nejčastější otázky a odpovědi na ně.


Jak dlouho dopředu si musím DJ objednat?

Doporučuji co nejdříve, abyste u mě o Váš termín nepřišli. Často se mi stává, že na stejný termín se sejde i několik poptávek najednou. Proto pokud už máte termín stanovený, zbytečně to neodkládejte. Běžně mám rezervace i na rok dopředu. Všechny obsazené termíny naleznete v mém kalendáři.

Kolik zaplatíme za služby DJ a kdy se platí?

Ceny jsou individuální a liší se dle Vámi vybrané služby. Můj honorář se skládá z fixní částky za hraní a moderování, v ceně je započítán i čas přípravy písniček, údržba a opotřebení aparatury, čas na přípravu a balení techniky. Na základě Vaší poptávky vždy dostanete přesnou cenovou kalkulaci.

  • ZDARMA ke všem službám je doprava do 100 km od Trutnova, výrobník umělé mlhy a bublinek.
  • Záloha 2000 Kč se hradí dopředu u závazné rezervace objednání mých služeb - převodem.
  • Doplatek částky za moji účast je v den konání na místě, před zahájením produkce - v hotovosti.

Jak dlouho bude DJ hrát?

Toto je vždy na individuální dohodě s objednavatelem. Běžná délka mojí účasti na svatbách je cca 8 - 9h. Začíná se prvním tancem novomanželů. Doba hraní se dá přizpůsobit a odvíjí se hlavně podle Vašich požadavků, může se jednat i o celý den (od ozvučení obřadu, přes hudební podkres k hostině, až po večerní párty s koncem v nočních hodinách). Moje účast na všech akcích končí v nočních hodinách, nejdéle ve 2:00h.

Bude DJ také moderovat?

Jako profesionální DJ nejen odehraji, ale také moderuji jakoukoliv Vaši akci. Pokud budete pořádat svatební hry a soutěže, rád Vám je uvedu a pomohu moderovat. Je také vhodné, aby se do moderování a příprav her zapojil někdo ze svatebních hostů (obvykle svědci - nejlépe znají ženicha s nevěstou a většinou i nejvíc hostů). Běžně moderuji a uvádím písničky na přání, hudební hry, různá sdělení... Rád Vám i poradím, kdy je vhodné soutěže zařadit a zajistím technické věci - bezdrátový mikrofon, hudební podkres. V případě speciálních požadavků na hudbu i ozvučení je dobré to napsat předem.

Jaké další služby nabízíte?

Ozvučení obřadu, hudební podkres k hostině, moderování všech akcí. Součástí mojí produkce je světelná technika s paprskovými a laser efekty, výrobníkem umělé mlhy a bublifukem. Úhledné nasvícení DJ + aparatury. Na svatbách jako bonus ZDARMA ode mě dostanete fotky a krátké sestříhané video, máte pak skvělou vzpomínku na vaši párty (toto je dle oboustranné dohody).

Ve spolupráci s JiriSejkora.eu - Svatební fotograf, nabízím výhodný cenový balíček DJ + fotograf.

Máte možnost ozvučit náš obřad?

Ano, ale tato služba je navíc za příplatek. Ozvučení obřadu na svatbách, kde se obřad odehrává v exteriéru či interiéru není problém. Součástí této služby je nejen zajištění hudebního podkresu a pouštění písniček pro jednotlivé části obřadu i po něm, ale také možnost ozvučení oddávajícího bezdrátovým mikrofonem. Na místě obřadu je potřeba pro DJ připravit jeden stůl (min. rozměry 100x60 cm) a v rozumné vzdálenosti dostupnou zásuvku 230V. Písničky pro obřad je nutné připravit předem na základě e-mailu s popisem průběhu obřadu. V případě nepříznivého počasí je nutné zajistit zastřešení místa, kde stojí aparatura.

Hrajete také v klubech a diskotékách?

Jsem specializovaný jako "Svatební DJ", proto hraji převážně na akcích typu: svatby, oslavy, firemní večírky, plesy, nebo vesnické zábavy, kde není potřeba hrát jen jeden hudební styl celý večer. Mám rád bližší kontakt s lidmi a pestrý výběr muziky, což mi kluby a diskotéky neumožní.

Nabídky klubů a diskoték odmítám!

Může DJ hrát i venku?

Ano, při příznivém počasí mohu hrát kdekoliv, pouze je potřeba vhodným způsobem zajistit moje místo (např. party stanem, velkým slunečníkem), aby nedošlo k poškození techniky (deštěm, prachem, neukázněnými hosty, atd.) V případě ozvučení obřadu pak požaduji navíc menší stůl a u něj přivedeno 230V.

Co vše je potřeba pro DJ zajistit a jak dlouho trvá jeho příprava?

Zajistit volný prostor, odkud bude DJ hrát (cca 3x2 m) s dobrou dostupností zásuvky 230V. Volné parkovací místo pro osobní auto DJe. Pokud k Vám přijedu v plné výbavě, pak příprava + nastavení zvukové a světelné techniky trvá zhruba 1 hodinu. Aparatura, kterou vozím je skladná a její instalace je poměrně rychlá. Součástí mojí aparatury je i vlastní rozkládací stůl a světelná rampa. Pokud to malá kapacita prostoru místa nedovolí, pak požaduji mít navíc pro mě připravený stůl (min. rozměry 100x60 cm) a v tomto případě pak jezdím se základní výbavou kde příprava trvá cca 30 minut.

Co je PLNÁ / ZÁKLADNÍ výbava techniky a jaký je cenový rozdíl?

PLNÁ výbava je kompletní technika s DJ stage = zvuková aparatura s vlastním skládacím stolem a světelnou rampou a dekoračním nasvícením. Součástí je také bublifuk a výrobník umělé mlhy. Tato varianta se používá pro Svatby a velké prostory.

ZÁKLADNÍ výbava je technika bez DJ stage = vše je stejné jako u Plné výbavy, akorát zde není skládací DJ stůl s dekoračním nasvícením. Zde požaduji mít připravený stůl (100x60 cm). Tato varianta se používá pro krátké akce, oslavy, večírky, zábavy či malé prostory.

U obou variant není cenový rozdíl při výsledné kalkulaci. Rozdíl je pouze v délce potřebného času pro postavení (1 h., nebo 35 min.) Více informací v Technika.

Může se DJ během účasti přemístit s aparaturou na jiné místo?

Bohužel to NELZE. Během celé délky mojí účasti bude aparatura postavená na předem dohodnutém místě a poté již nebude možné s ní jakkoliv manipulovat či přesouvat na jiné místo! Aparatura se každým přesunem opotřebovává. (Výjimkou jsou pouze svatby u kterých zvučím obřad, kde se poté aparatura přenáší na finální místo pro taneční zábavu.)

Můžeme si říct o konkrétní písně, vlastní playlist?

Ano, určitě je dobré sepsat vaše oblíbené písničky, interprety a hudební styly. Nemusí to být dlouhý seznam, jde spíše o představu toho, jaký máte hudební vkus a co preferujete. Také můžete dát najevo, které písně a interprety nechcete slyšet. Určitě ale nechte DJovi prostor také pro vlastní kreativitu.

Jak je to s autorskými právy OSA?

Jako DJ mám řádně uzavřenou smlouvu s OSA v níž mám udělen souhlas o užívání pořízených kopií hudebních děl z originálních nosičů a oficiálních zdrojů legálně zakoupené hudby, převedené do MP3 či ostatních formátů.

► Platná licenční smlouva OSA k nahlédnutí ◄

Licence se nevztahuje na YouTube, Spotify a podobné platformy - z těchto zdrojů či vašich mobilů i jiných zařízení nehraji!

POZOR! pořadatel akce, či majitel jakékoliv provozovny, který si pozve DJ k hudební produkci, si musí sám s OSA vyřešit vlastní autorská práva k veřejnému šíření hudby na jeho akci - tato záležitost už nespadá do mé kompetence!

Je potřeba se osobně setkat s DJem?

Není to nezbytně nutné, osobní schůzky nevyžaduji, protože na spoustě věcí se lze domluvit přes e-maily, telefonní hovor, případně přes zprávy. Pokud si mě objednáte a přesto pak budete chtít se mnou osobní schůzku, nebudu se tomu bránit a rád přijedu (třeba na půli cesty).

Rozhodně nejezdím na schůzky informačního charakteru, kde se teprve budete rozhodovat. Z hlediska časové náročnosti, četnosti poptávek a pracovní vytíženosti na to není čas. Veškeré podstatné informace naleznete přímo na tomto webu či sociálních sítí.

Jaký je další postup, když se rozhodneme pro Vás?

Zaujala vás moje práce a chtěli byste využít mé služby? Pak stačí vyplnit a odeslat tento Kontaktní formulář. Ozvu se Vám v co nejkratším čase a pokud budu mít Vámi zvolený termín volný, dohodneme v dalších e-mailech podrobnosti a vytvořili bychom společně objednávku a upřesnili si výběr hudby a organizační věci. Další postupy jsou individuální, komunikace prostřednictvím e-mailu, telefonu, nebo na messengeru.

.

NENAŠLI JSTE ZDE ODPOVĚĎ NA SVOJI OTÁZKU ?